Investoři platí miliony za virtuální pozemky

Trh s nemovitostmi prudce roste, ale pandemie Covid vytváří další, dosud málo známý šílenství. Někteří investoři skutečně platí miliony za pozemky, ale ne za ty fyzické. Pozemek se spíše nachází on-line, v souboru virtuálních světů, které technici nazvali metaverse. Ceny pozemků vzrostly za posledních pár měsíců až o 500%, od té doby, co Facebook oznámil, že jde naplno do virtuální reality a dokonce změnil název společnosti na Meta Platforms.

„Metaverse je další iterací sociálních médií,“ řekl Andrew Kiguel, generální ředitel společnosti Tokens.com se sídlem v Torontu, která investuje do metaverse nemovitostí a digitálních aktiv spojených s nezaměnitelnými tokeny. „Ceny se za posledních pár měsíců zvýšily o 400 % až 500 %,“ řekl Kiguel.

V těchto virtuálních světech skuteční lidé interagují jako kreslené postavičky v podobě avatarů, podobně jako ve videohře pro více hráčů v reálném čase. Dnes mohou lidé přistupovat k těmto světům přes normální obrazovku počítače, ale Meta a další společnosti mají dlouhodobou vizi budování 360stupňových pohlcujících světů, k nimž budou mít lidé přístup prostřednictvím brýlí pro virtuální realitu.

Nedávná zpráva od správce kryptoaktiv Grayscale odhaduje, že digitální svět může v blízké budoucnosti přerůst do obchodu s hodnotou 1 bilion dolarů.

Významní umělci, včetně Justina Biebera, Ariany Grande a DJ Marshmella, zde vystupují jako v podobě svých vlastních avatarů. Paris Hilton uspořádala jako DJ-ka silvestrovskou párty na svém vlastním virtuálním ostrově.

Investoři platí miliony za virtuální pozemky

Dalším horkým metaversu světem je Sandbox, kde společnost pro rozvoj virtuálních nemovitostí Republic Realm utratila rekordních 4,3 milionu dolarů za několik virtuálních pozemků. Společnost loni prodala 100 virtuálních soukromých ostrovů za 15 000 dolarů za každý. Dnes se prodávají za zhruba 300 000 dolarů za kus, což je shodou okolností stejná jako průměrná cena domu v Americe.

Stejně jako nemovitost ve skutečném světě, Kiguel říká, že iv metaversu platí, že nejdůležitější je lokalita. „Jsou oblasti, kde se lidé shromažďují, když poprvé vstoupí do metaversu. Tyto oblasti by byly určitě mnohem cennější než oblasti, ve kterých se nic neděje,“ řekl Kiguel. „Je to podobné jako stolní hra Monopoly. Právě jsme koupili Boardwalk a jeho okolí,“ řekl Kiguel. „Oblasti, kde se lidé shromažďují, jsou mnohem cennější pro inzerenty a maloobchodníky, kteří hledají způsoby, jak se tam dostat a získat přístup k této demografické skupině.“

Koupě virtuálního pozemku je docela jednoduchá, buď přímo z platformy, nebo prostřednictvím vývojáře. Investoři staví na svém pozemku a dělají ho interaktivním. Můžete jej vyzdobit, můžete jej změnit, je to kód. Odborníci ale varují, že investování do digitálních nemovitostí je riskantní podnikání, při kterém musíte být připraveni, že o svůj kapitál přijdete. Je to velmi spekulativní. Je to také založeno na blockchaine, jako kryptoměny, které jsou velmi volatilní. Ale může to znamenat i možnost výnosů. Ale jak říká Mark Stapp, profesor a ředitel pro teorii a praxi nemovitostí na Arizona State University, „nedal bych do toho peníze, o které by mi šlo. Určitě ne. Pokud to bude takto dále pokračovat, s největší pravděpodobností to bude bublina. Kupujete něco, co není spojeno s realitou.“

Comments

Exit mobile version