Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky

Tesla v Indii zápasí s obtížemi, které brzdí její vstup na tamní trh

Americká automobilka Tesla v Indii potýká s obtížemi, které brzdí její vstup na tamní trh. Uvedl to ve čtvrtek šéf automobilky, miliardář Elon Musk, podle kterého Tesla pracuje na mnoha problémech s indickou vládou.

Naděje Tesly na vstup na jeden z největších světových trhů s auty brzdí snaha o dosažení nižších dovozních cel, které se mohou vyšplhat až na 100%.

Musk na sociální síti Twitter na otázku o možném datu začátku prodeje v Indii uvedl, že jeho společnost „stále řeší řadu problémů s vládou“. Další podrobnosti nezveřejnil.

Loni v červenci Musk na Twitteru napsal, že Tesla chce vstoupit do Indie, kde žije 1,3 miliardy lidí, „ale dovozní cla jsou tam nejvyšší na světě v rámci všech velkých trhů“. Dodal, že firma doufá v dočasné celní úlevy.

Indie uvalila 100% cla na dovážená elektrická vozidla v hodnotě více než 40.000 USD (35.180,30 eura) a 60% na vozidla, která stojí 40.000 USD nebo méně. Tesla se obává, že vysoká cla ji prakticky vyřadí z indického trhu.

Vláda v Naí Dillí zavedla pobídky pro zahraniční automobilky, aby vyráběly svá vozidla lokálně, ale Musk řekl, že chce nejprve posoudit poptávku na základě dovozu.

Podle digitální poradenské společnosti Techarc se elektromobily v letech 2020 až 2021 podílely jen 1,3 % na prodeji všech vozidel v zemi. Cílem indické vlády přitom je, aby do roku 2030 bylo 30 % soukromých aut elektrických v rámci jejího širšího úsilí o dekarbonizaci dopravního sektoru.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.