Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky

Proč neřešit finanční problémy v podnikání kontokorentem?

Někdy se i přes nejlepší plánování a výpočty stane, že výdaje jsou vyšší než příjmy. Pokud taková situace přetrvává, může se podnikatel dostat do finanční tísně a mít problém platit své závazky. V tu chvíli se zdá být výhodné jít na svém účtu takzvaně do mínusu a využít kontokorent, alespoň po čas, než se finanční situace stabilizuje. To však ale nemusí být vždy rozumné a výhodné.

Podnikatel musí mít své kroky rozmyšlené a mít přehled o tom, jaké má příjmy a výdaje. Pokud se však příjmy sníží například vinou nižší poptávky nebo neochoty klientů uhradit své dluhy, může se situace velmi rychle změnit. Banky dnes u většinu účtů nabízí kontokorent, což je povolené přečerpání účtu úvěrem a jedná se o rychlý způsob, jak získat peníze navíc. Většinou je ale vázán velmi vysokými úroky oproti běžné půjčce pro podnikatele, což může jeho používání velmi prodražit, a navíc ho mohou provázet také další poplatky a paušální platby.

Často je tak výhodnější spolehnout se na klasický úvěr, od kterého nás ale odrazuje dlouhý schvalovací proces, mnoho administrativy a nutnost několika návštěv pobočky banky. Využít lze také ale nebankovní půjčka pro podnikatele, u které je možnost podat žádost online z jakéhokoliv zařízení, které je připojené k internetu, tedy například mobilní telefon nebo počítač. Zvládneme to během několika minut například při polední pauze Jo a po schválení máme peníze do několika minut na účtu. Nebankovní půjčka pro OSVČ může mít výši až 60 000 se splatností 30 dní, což pomůže překlenout právě onu kratší dobu finanční tísně. Pro dlouhodobější dobu splácení až 5 let je vhodné využít nebankovní podnikatelský úvěr.

Při výběru společnosti, která se zabývá poskytováním úvěrů mimo bankovní sektor, bychom měli dbát především na to, aby byla ověřená a spolehlivá. Jedním z ukazatelů profesionality je také to, že dopředu víme, kolik celkem zaplatíme za úvěr poplatky a platbu za schválení.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.