Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky

Prodej podílu ve firmě: Postupujte rychle za pomoci profesionálů ve svém oboru

Pro prodej podílu ve firmě je jedním z klíčových parametrů čas. Čím dříve se vám podaří uzavřít obchod, tím menší je šance, že se objeví komplikace. Neváhejte proto využít spolupráce s profesionály, kteří pro vás zajistí hladký a rychlý průběh prodeje.

Prodej mezi dvěma spolumajiteli

Prodej podílu ve firmě často probíhá mezi dvěma spolumajiteli. Jedná se o zdánlivě nejjednodušší řešení, jelikož člověk má s tímto podnikáním již zkušenosti. Ovšem prodej firmy se může pořádně zkomplikovat. Z dvou rovnocenných spolumajitelů se totiž stanou prodávající a kupující. Vaše zájmy se tak začnou rozcházet a výrazně lišit. Každý z vás by přitom rád získal tu nejlepší nabídku. Aby domluva byla jednodušší, využijte služeb poradce, který vás provede každým krokem a najdete kompromis.

Mediátor

Odborníci na prodej firem se v těchto situacích zhostí role mediátora. Jeho úkolem je vyřešit jeden sporný bod po druhém, abyste společně našli kompromis. S profesionální pomocí můžete již za méně než měsíc mít před sebou dohodu s parametry obchodu, a to stvrzenou oběma spolumajiteli. Vyhnete se tak nepříjemným konfliktům, jelikož mediátor pro vás vyřeší všechny formality, a to s nejlepším úmyslem pro všechny zúčastněné.

Pro úspěšný prodej

Jakmile přijde na prodej zavedené firmy, respektive její části, je velmi důležité postupovat rychle. Právě čas je totiž hlavním faktorem úspěchu při prodeji firmy. Za účasti odborných poradců celý proces probíhá snadněji a rychleji, zajistí pro vás transakce, smlouvy a zajištění akvizičního financování. Majitel se tak stále může věnovat svým činnostem, a přitom se spolehnout, že prodej podílu firmy bude úspěšný.

Prodej firmy se skládá z řady formalit a důležitých kroků, které jsou velmi důležité. Využijte služeb odborníků, kteří mají bohaté zkušenosti, a s každou formalitou si tak hravě poradí.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.