Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky

Refinancování hypotéky. Kolik můžu ušetřit?

Přišel vám zhruba 2 týdny před koncem fixačního období do schránky dopis z vaší banky ohledně nové úrokové sazby hypotéky? Vezměte dopis a lepší nabídku od jiné banky a běžte za svým osobním bankéřem. Zkuste si s ním promluvit o snížení úroku hypotéky. Pokud tak neučiníte a dopisu si nebudete všímat, banka to bude brát jako souhlas a v dalším fixačním období budete mít úrokovou sazbu hypotékydost pravděpodobně vyšší.

Některé banky vám mohou nabídnout i nějaké úrokové bonusy, abyste u nich zůstali i další fixační období. Přesto byste si měli propočítat, zda-li to pro vás nebude v jiné bance výhodnějšís nižší sazbou než ve vaší aktuální bance s vyšší sazbou a bonusy.

Co je refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky je splacení stávajícího hypotečního úvěru novým hypotečním úvěrem s novými podmínkami a novou úrokovou sazbou hypotéky. Tento nový hypoteční úvěr můžete získat i od jiné banky. Ne vždy budou nové podmínky výhodné, ale bohužel na konci fixace je nutno refinancovat.

S koncem období fixace vám banka nabídne nové podmínky i novou úrokovou sazbu hypotéky pro další období. V tento okamžik máte možnost hypotéku refinancovat bez jakýchkoliv poplatků. Do této doby také můžete hypotéku refinancovat, ale s administrativními poplatky za předčasné splácení, které se pohybují v řadách stokorun.

Díky refinancování hypotéky tedy získáte nový hypoteční úvěr s novými podmínkami, kde si dle nabídky banky můžete například prodloužit dobu splácení či odložit své měsíční splátky.

Důvody refinancování hypotéky mohou být například:

  • výhodnější nabídka úrokové sazby hypotéky;
  • nutnost refinancovat hypotéku po konci fixačního období;
  • potřeba vyvázat jednoho z ručitelů;
  • potřeba vyvázat zástavu další nemovitosti, pokud to stávající banka neumožní.

Snižte úrokovou sazbu hypotéky i v období fixace

Zkuste vaši banku požádat o nižší úrokovou sazbu hypotéky i v období fixace. Zkuste si propočítat možnosti u jiných bank. Nezapomeňte na sankce v případě předčasného refinancování hypotečního úvěru. S tím vám poradí nezávislý hypoteční specialista, se kterým byste to měli konzultovat.

Pokud si tedy najdete protinabídku u jiné banky, vaše banka bude mít možnost dorovnat, nebo odejdete k jiné bance. Dejte si však pozor, abyste měli nabídku jiné banky písemně a nenaletěli tak jiným bankéřům.

Výhodná úroková sazba hypoték

Ještě nemáte hypotéku, ale už jste začali přemýšlet o koupi bytu či rekonstrukci domu? I když to nebude v blízké době, měli byste sledovat úrokové sazby hypoték už nyní.

Pokud najdete hypotéku s výhodnou úrokovou sazbou, můžete si ji sjednat ihned a čerpat ji až později. Tím si zajistíte aktuální výhodnou úrokovou sazbu hypotéky a nemusíte mít starosti, že porostou úroky. Bance bude stačit, když doložíte účel úvěru a peníze můžete čerpat klidně za dva roky. Jako bonus pro vás bude nemalá úspora, kterou získáte díky dlouhodobé povaze úvěru.

Kontaktujte specialistu

Pokud jste zjistili, že na tohle nemáte čas, zkušenosti, ani možnosti, oslovte hypotečního odborníka, který ze všech bank a nabídek vybere tu pravou pro vás. Specialisté pracují s prověřenými bankéři a mají s tím mnoho zkušeností.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.