Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky

Kanada ruší povinné očkování pro své kamionisty, hrozí problém v dodávkách

Kanada, která původně plánovala zavést pro řidiče kamionů povinné očkování proti novému koronaviru, ze svých požadavků částečně ustoupila a svým řidičům umožní i nadále bezproblémový přejezd přes kanadsko-americké hranice. Informoval o tom Kanadský úřad pohraniční služby (CBSA).

Kanadská vláda tak ustoupila tlaku představitelů kamionové dopravy a opozičních politiků. Ti poukazovali na hrozící nedostatek řidičů kamionů, což by znamenalo další problémy v dodávkách zboží a zrychlení inflace. Podle CBSA se však povinnost očkování ruší pouze pro kanadské řidiče. Nemění se pro řidiče kamionů z USA. Ti se budou muset od 15. ledna prokazovat potvrzením o očkování.

Zdroj z kanadské vlády potvrdil, že vláda původní rozhodnutí upravila v obavě z narušení dodavatelských sítí. Více než dvě třetiny ze zboží v hodnotě 650 miliard kanadských dolarů (455,79 miliardy eur), které se ročně přepraví mezi Kanadou a USA, zajišťuje silniční doprava. Kanadské sdružení kamionové dopravy odhaduje, že povinnost očkování by mohla z klíčové kamionové dopravy vyřadit zhruba 16.000 řidičů. To je přibližně 10 % z jejich současného počtu.

Kanada se přitom už nyní potýká s vysokou inflací, kterou do velké míry způsobilo narušení dodavatelských sítí. Inflace dosáhla v listopadu 4,7 %, což představuje více než 18leté maximum.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.