Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky

V bývalých kasárnách má vyrůst pět bytovek s téměř 200 byty

Pět bytových domů s téměř 200 byty plánuje postavit v bývalých Jegorových kasárnách ve Zvolenu společnost Trend Develop. Obytnou funkci domů by měla doplňovat veřejná občanská vybavenost. Investor předpokládá začátek výstavby ve 3. čtvrtletí 2022 a ukončení přibližně za 12 měsíců.

V rámci souboru navrhují také 154 parkovacích míst v garážích a 124 parkovacích míst na povrchu. Celkové náklady na výstavbu odhaduje stavitel na 10 milionů eur.

Zvolen patří k městům, kde v uplynulých letech probíhala intenzivní bytová výstavba. Soukromí investoři tam například postavili dva obytné domy Panorama a Emporia se 72, respektive 50 byty. Postaveny jsou také bytovky se 70 byty pod Pustým hradem. Nová bytovka s asi 80 byty byla v roce 2020 předána také v části Rákoš. Staví se také bytovka Hájik s 30 byty v části Môťová a v centru města, nedaleko Zvolenské Evropy začala stavba bytovek se 106 byty. V plánu je také výstavba bytovky Green City v části Bariny, kde by mělo být 135 bytů.

Dalších více než 600 nájemních bytů, z nichž podstatná část se postavila v uplynulém desetiletí převážně prostřednictvím úvěru ze Státního fondu rozvoje bydlení, má ve správě město Zvolen. Stojí například na sídlišti Zlatý Potok, v lokalitě Balkán, a také na Rákoši. Další desítky bytů vznikly rekonstrukcí starších objektů.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.