Pátek, 19 dubna, 2024
novinky

Tak toto zná každá z nás: Už nikdy více nafouknuté břicho! S nafouknutým břichem bojujeme všechny, jak se mu vyvarovat?

Jak bojovat proti nafouknutému bříšku? Zkuste tyto TOP rady.

Cokoliv sníte, po několika minutách máte najednou nafouknuté břicho a začínají se nepříjemné peripetie. Všechno vás tlačí, neustále běháte na toaletu a před svými kolegy se cítíte nepříjemně. Možná za to mohou některé chyby ve stravování, které dokážete takto jednoduše změnit.

Začněte pít rostlinné mléko a výrobky z něj
Nafukování je někdy způsobeno potravinové intolerance, které se zatím nepodařilo odhalit. Proto byste si měli nejprve všimnout, co dominuje ve vašem jídelníčku a kdy přesně nastávají tyto problémy.

V první řadě se pokuste vyměnit klasické mléko za rostlinné a také výrobky z něj. Protože právě alergie na laktózu se projevuje takovým nepříjemným způsobem a pokud neužíváte léky, tak se může časem zhoršovat.

Jezte pomaleji
Vzduch se do žaludku dostává během jídla. Když konzumujete jídlo velmi rychle, tak se ho nahltáte ve velmi velkém množství. Kvůli tomu vás nafoukne a máte větry.

Proto byste si měli dát záležet na tom, že budete každé sousto žvýkat déle, což vám navíc může pomoci i při bolestech břicha a špatném trávení.

Namísto žvýkačky používejte ústní vodu
Ze stejného důvodu byste se měli vyhýbat používání žvýkačky. Při polykání slin se do žaludku dostává vždy i trochu vzduchu a s tím přicházejí potíže s nadýmáním.

Proto pokud si chcete osvěžit dech, dělejte to jiným způsobem. Raději používejte ústní vodu, nebo si dejte mentolový bonbón, který sníte podstatně rychleji a navíc může pomoci i vašemu trávení.

Nepijte bublinkové nápoje
Bolí vás žaludek, nafoukne se vám břicho a vám vylíhne skvělý nápad, že si dáte něco bublinkové, což vám pomůže lépe strávit jídlo. Jenže místo toho jen více drážděte trávicí trakt a dostáváte do sebe ještě více bublinek.

Proto když je vám těžko, raději si uvařte bylinkový čaj například z máty nebo z třezalky tečkované a vynechte všechny perlivé drinky.

problematické karbohydráty
Často se mluví o tom, že se máte vyhýbat všem potravinám, které vás nadýmají. Mezi ně patří například luštěniny, cibule, česnek, brokolice nebo růžičková kapusta. Jenže ve skutečnosti jde o to, že jste citlivé na určitý typ karbohydrátů, které se nacházejí v těchto surovinách.

Proto byste měli své stravování upravit tak, abyste je nahradili pro vaše trávení prospěšnějšímu potravinami jako například jablka, broskve, rajčata, chřest nebo med.

Přidejte více vláknin
Nafukování může způsobovat i zácpa. Proto když nechodievam na velkou potřebu pravidelně každý den, měli byste zařadit do svého jídelníčku více vláknin.

Ty vám pomohou nastartovat trávení a polehounku zmizí i problémy s nafouknutým břichem. Kombinujte je s dostatkem bílkovin a čerstvé zeleniny, abyste dostali do organismu dostatek vitamínů.

Podívejte se na pravidelnost menstruace
Mnoho žen trpí během PMS i nadýmáním břicha. To se uvolní až po prvních dnech menstruace.

No pokud nemáte pravidelnou periodu, tak se dostanou hormony mimo vaši kontrolu a kvůli tomu máte častěji i tyto problémy. V této situaci se snažte užívat magnézium, které zklidní i potíže s trávením.

Slevové kupóny a slevové kódy šetří peníze každému nakupujícímu.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.